Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

 

Ogłoszenia parafialne na 13 niedzielę zwykłą, rok B 30.06.2024

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Dagmarę Rogacką, Oliwię Gburczyk, Renatę Raba, Karola Stromeckiego.

 

2. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele i na cmentarzu, trwały prace przy kulturze drzew wokół kościoła, pozyskano w tym czasie kwiat lipy, pielone było zielsko z polbruku, za całe dobro serdeczne Bóg zapłać.

 

3. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

 

4. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

 

5. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

 

6. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Tomasza Apostoła, w sobotę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę.

 

7. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00.

 

8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 10.00, Msza św. o godz. 11.00, nie ma Mszy św. o godz. 17.00.

 

9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny wspólny różaniec o godz. 16.30, Msza św. o godz. 17.00, następnie wystawienie najświętszego sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

10. Za tydzień I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

 

11. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

 

12. Związek małżeński zamierzają zawrzeć w naszej parafii następujące osoby:

zapowiedź I:

Przemysław Noga, kawaler, Olszanica, loco

Anna Stelmach, panna, Olszanica, loco

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

 

13. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 22 - 26 czerwca br. Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej seminarium oraz diecezji elbląskiej (także na Facebooku). Zachęcamy do udziału!

 

14. Na studentów czeka także Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Chodzi o studia z teologii, nauk o rodzinie a także muzyki sakralnej. Więcej szczegółów w internecie.

 

15. Zachęcamy do udziału w 32. Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej oraz 15. Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

 

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o tym, czy dzisiaj wszyscy ochrzczeni uznają władzę biskupa Rzymu? o pielgrzymowaniu do Rzymu, do grobów świętych Apostołów, a także o polityce dzietności, i jeszcze o tym jak przyrządzić gazpacho – andaluzyjski chłodnik. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

 

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

 

18. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Piotra Frela z Dubiela, l. 62, w Jego intencji: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…