Ogłoszenia parafialne na 14 niedzielę zwykłą, rok B 7.07.2024

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Wiolettę Mikołajewską, Annę Kotowicz, Martę Rycharską.

2. Dziękuję za pomoc w pracach porządkowych przy kościele p. Alinie Piskor i p. Markowi Bałdowskiemu, Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie dla p. Grażyny Bukalskiej za dbałość o obrusy ołtarzowe oraz wszystkie komże ministranckie. Bóg zapłać.

4. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

5. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

6. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

7. Dzisiaj I niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wystawienie najświętszego sakramentu, o godz. 9.00 różaniec, a po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca, zapraszam.

8. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia, w poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, w czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, w piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, w sobotę, 13 lipca – św. Andrzej Świerad i Benedykt.

9. W tym tygodniu Msze św. od poniedziałku do czwartku o godz. 8.00. w piątek i w sobotę o godz. 17.00.

10. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

zapowiedź II:
Przemysław Noga, kawaler, Olszanica, loco
Anna Stelmach, panna, Olszanica, loco

zapowiedź I:
Sebastian Frost, kawaler, Sadlinki, loco
Andżelika Chojnacka, panna, Gniewskie Pole, parafia Janowo

13. Zakończyliśmy miesiąc czerwiec, pragnę podać wydatki związane z funkcjonowaniem parafii: ofiary na utrzymanie kurii biskupiej i seminarium duchownego w Elblągu, śmieci na cmentarzu, prąd elektryczny, 50% opłaty rocznej za rok 2024 w związku z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego na których usadowiony jest kościół i plebania, zaliczka na emporę chórową, trwały pracę przy podłączeniu kratki ściekowej przy zakrystii do kolejnej studni chłonnej, materiał z robocizną, trwały prace przy chodniku na cmentarzu materiał z robocizną, zamontowałem bezprzewodowe HDMI między komputerem a telewizorem w kościele, materiał z robocizną. Dziękuje wszystkim osobom, które przyszły z pomocą fizyczną i finansową. Proszę o ofiary na tacę w przyszłą niedzielę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

14. Zachęcamy do udziału w Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej oraz Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o kulisach sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

16. Elbląskie seminarium duchowne zaprasza kandydatów pragnących podjąć drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. Zasady rekrutacji odnajdziemy na stronie internetowej uczelni. Do podjęcia studiów z zakresu teologii, nauk o rodzinie oraz muzyki sakralnej zachęca też Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Teologię można też studiować jako drugi kierunek.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.