Ogłoszenia parafialne na 19 niedzielę zwykłą, rok B 11.08.2024

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Teresę Hejnowską, Andżelinę Sabiszewską, Olę Kalewicz.

2. Dziękuje serdecznie p. Markowi Bałdowskiemu za pomoc w pracach porządkowych na cmentarzu. Bóg zapłać.

3. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na inwestycję w naszej parafii, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

4. Trwają wakacje dzieci i młodzieży, urlopy dorosłych, życzę wszystkim spokojnego wypoczynku i przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w czasie letniego wypoczynku.

5. Dziękuje za stosowny ubiór w kościele w okresie wakacji. Msza św. jest uroczystą celebracją, która domaga się swego piękna, szacunku i najwyższej kultury.

6. Proszę również o zachowanie ostrożności podczas letniego wypoczynku, szczególnie nad zbiornikami wodnymi i na drogach publicznych.

7. Trwa miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości, Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ofiarowując ją zwłaszcza za zniewolonych i udręczonych chorobą alkoholową.

8. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: dzisiaj św. Klarę z Asyżu, w środę św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika, w sobotę św. Jacka.

9. We wtorek, 13 sierpnia, zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.30 Msza św., po niej różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

10. W każdą środę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. W czwartek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane. Oznacza to dla katolików obecność na Mszy Św. Dlatego też w naszym kościele porządek niedzielny mszy św. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej.

12. 15 sierpnia przypadnie 104. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi. W czwartek także Święto Wojska Polskiego – pamiętamy o polskich żołnierzach. Dziękujemy za ich dzisiejszą służbę Ojczyźnie! Żołnierzy oraz ich rodziny polecamy opiece Maryi Królowej Polski.

14. Dziś wieczorem ok. godz. 18.00 na Jasną Górę przybędzie Elbląska Pielgrzymka Piesza oraz Pielgrzymka Rowerowa. Włączmy się duchowo w to wydarzenie: sercem i modlitwą.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: rozmowa z red. Przemysławem Babiarzem; a także interesujące artykuły: pierwszy – o tym, czym jest bluźnierstwo i jak zachować się w obliczu drwin z tego, co święte; drugi – o nieznanym w Polsce sanktuarium maryjnym w Andorze. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

16. Elbląskie seminarium duchowne zaprasza kandydatów pragnących podjąć drogę przygotowania do kapłaństwa i studia teologiczne. Zasady rekrutacji odnajdziemy na stronie internetowej uczelni. Do podjęcia studiów z zakresu teologii, nauk o rodzinie oraz muzyki sakralnej zachęca też Wydział Teologii UWM w Olsztynie. Teologię można też studiować jako drugi kierunek.

17. Zachęcam do modlitwy o pogodę dla rolników na czas żniw i o urodzaje.

18. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.

19. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Danutę Żółkowską z Karpin, l. 59, śp. Danutę Ciesielską z Bronisławowa, l. 78, w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie…