Ogłoszenia parafialne na 25 niedzielę zwykłą, rok B 22.09.2024

1. Apel o pomoc poszkodowanym w skutek powodzi

W ostatnich dniach powódź dotknęła województwo dolnośląskie i opolskie. Wylały rzeki Odra i Nysa Łużycka oraz mniejsze. Sytuacja mieszkańców wielu miejscowości stała się bardzo trudna. Zniszczone zostały drogi, mosty, ulice, a także budynki mieszkalne, sklepy, szpitale.

W związku z powyższym proszę, aby w niedzielę 22 września br. w kościołach diecezji elbląskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź. Proszę pomóżmy materialnie osobom i instytucjom, które dotknął niszczący żywioł. Uczyńmy to, co możliwe, kierując się odruchem serca i chrześcijańską solidarnością. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Polska.

+Jacek Jezierski, biskup elbląski, Elbląg, dn. 16 września 2024

2. Dziś po Mszach św. zbieramy do koszyczka ofiary na pomoc poszkodowanym tragicznej powodzi, która nawiedziła południowo – zachodnią Polskę. Ks. Biskup Elbląski zwraca się do nas słowami: Proszę pomóżmy materialnie osobom i instytucjom, które dotknął niszczący żywioł. Uczyńmy to, co możliwe, kierując się odruchem serca i chrześcijańską solidarnością. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Polska. Odpowiadając na apel ks. biskupa, ofiary na rzecz poszkodowanych w powodzi, można składać do koszyczka na stoliku przy głównym wyjściu z kościoła.

3. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za kwiaty, w tym tygodniu zapraszam p. Iwonę Pietryka, Bożenę Zdankiewicz, Ewelinę Pietryka.

4. Zapraszam dzieci na swoją Msze św. o godz. 11.30, również zapraszam dzieci po odbiór ziarenek z niedzielną ewangelią…

5. Trwają zapisy dzieci klas pierwszych do pierwszej komunii św. w 2026r. w naszej parafii. Proszę rodziców o zgłaszanie się z wypełnioną deklaracją do końca września.

6. Zapraszam chłopców, którzy są i którzy chcieliby zostać ministrantami do służby przy ołtarzu na niedzielne Msze św. jak również w tygodniu.

7. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich na pierwsze powakacyjne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Zapraszam na to spotkanie również rodziców.

8. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro tj. w poniedziałek – św. Ojca Pio z Pietrelciny, w czwartek – świętych Kosmę i Damiana (patronów lekarzy), w piątek – św. Wincentego a Paulo, w sobotę – św. Wacława.

9. W sobotę – 28 września przypada druga rocznica śmierci śp. biskupa elbląskiego bpa Jana Styrny. Pamiętajmy w modlitwie o drugim biskupie elbląskim.

11. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

12. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o sytuacji na terenach powodziowych, a także stanowiska Zgromadzenia Księży Sercanów w sprawie ks. Michała Olszewskiego. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

14. Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć czadem. Zachęcamy do sprawdzenia urządzeń grzewczych oraz instalacji w naszych domach, a zwłaszcza do zamontowania specjalnych czujek alarmujących o niebezpieczeństwie.

15. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.