Ogłoszenia parafialne na 28 niedzielę zwykłą, rok B 13.10.2024

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Karolinę Kogut, Karolinę Grześkowiak, Bożenę Balińską.

2. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

3. Trwa miesiąc październik, zapraszam do bardziej gorliwego odmawiania różańca, w naszej parafii nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do soboty codziennie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 9.00, zapraszam. Zachęcam też do odmawiania tej pięknej modlitwy w naszych domach – we wspólnocie rodzinnej. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

Zapraszam dzieci do czynnego włączania się w modlitwę różańcową w kościele.

4. Przy wyjściu z kościoła na stoliczku można pobrać koperty z kartkami na wypominki i Msze św. gregoriańską – zbiorową za wszystkich naszych ukochanych zmarłych, które po czytelnym wypisaniu proszę wrzucać do skrzyneczki przed ołtarzem.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św., a na Mszy św. poświęcenie różańców dla dzieci, zapraszam.

6. Dzisiaj, 13 października obchodzimy XXIV ogólnopolski Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na stypendia dla młodzieży wspieranej przez „Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

7. Dzisiaj, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 20.00 różaniec fatimski i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła aleją brzóz. Nasze modlitewne spotkanie zakończymy apelem jasnogórskim. Zapraszam wszystkich ze świecami do wspólnej modlitwy.

8. W najbliższy wtorek (15 października) przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty, pamiętamy też o dzieciach, które odeszły, jednak żyją w naszych sercach. W tym trudnym doświadczeniu pragniemy być razem i iść razem dalej. Zapewniamy o naszej modlitwie, solidarności i wsparciu.

9. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w kalendarzu: w poniedziałek – św. papieża Kaliksta i św. Małgorzatę Marię Alacoque (to także Dzień Nauczyciela, Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzę Bożego błogosławieństwa, radości i satysfakcji w Waszej służbie i pracy, przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień, we wtorek wspominamy św. Teresę od Jezusa, w środę św. Jadwigę Śląską (to dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową), w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, a w piątek św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i pracowników opieki zdrowotnej, którym życzymy i zdrowia, i błogosławieństwa.

10. Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Ofiary zbierane do koszyczka przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na potrzeby misji.

11. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas drugich szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

13. Proszę przy zamawianiu nowego pomnika na cmentarzu zadbać z wyprzedzeniem o pozwolenie na postawienie pomnika na grobach swoich bliskich i proszę uzgadniać wszelkie pracę budowlane na cmentarzu, szczególnie opaski wokół pomnika i stawianie nowych ławeczek.

14. Proszę również serdecznie, aby wszelkie nieczystości wrzucać do pojemników według ich przeznaczenia, i proszę aby do pojemników nie wrzucać ziemi. Przypominam również o odnowieniu dzierżawy tych grobów, które już przekroczyły okres 20 lat oraz o dopełnieniu formalności opiekuna grobów na naszym cmentarzu składając w kancelarii parafialnej deklarację dysponenta grobu.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 10zł, w którym ciekawe artykuły: o rzymskim etapie synodu o synodalności, o sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, o ratownikach medycznych, a zwłaszcza o tym, czy wiara w Boga pomaga im w codziennej pracy. Jest również do nabycia w cenie 14zł, Gość Extra w calości poświęconym bł. ks. Jerzym Popiełuszko. Zachęcam do lektury! Czytajmy prasę katolicką, czytajmy książki.

16. Rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim wzrosło ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć czadem. Zachęcamy do sprawdzenia urządzeń grzewczych oraz instalacji w naszych domach, a zwłaszcza do zamontowania specjalnych czujek alarmujących o niebezpieczeństwie.

17. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składam najserdeczniejsze życzenia.