Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ankieta
Jak często chodzisz do kościoła?
niedziela, 05 grudnia 2021r.

W środę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Z uroczystością jest również związania tak zwana „Godzina łaski” lub „Godzina Święta”. I choć w wielu parafiach przyjęło się już nabożeństwo zwane “Godziną Łaski”, to niewiele osób w naszym kraju słyszało o objawieniach Matki Bożej w Montichiari – Fontanelle, mimo iż wizerunek Matki Bożej – Róży Duchownej jest powszechnie znany.
Godzina łaski przypada na dzień 8 grudnia – między godziną 12 a 13. U jej początków są właśnie objawienia Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. To właśnie w tym miejscu Maryja wyraziła pragnienie, by nazywać ją Różą Duchowną. Powierniczką Jej objawień była Pierina Gilli, pielęgniarka z miejscowego szpitala, której Święta Dziewica przekazała, by w dzień jej Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, obchodzono Godzinę Łaski.

„Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.”
Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
– zapowiedziała Pierinie Maryja – Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.
Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Forma modlitwy w Godzinie Łaski jest dowolna. Szczególnie ważna jest modlitwa za grzeszników i uczczenie Maryi jako Róży Mistycznej i Matki Kościoła. Można spędzić ten czas na różańcu, można z litanią do Niepokalanego Poczęcia NMP.

W naszym kościele Msza św. o godz. 11.30, a następnie okazja do modlitwy przy wystawionym najświętszym sakramencie do  godz. 13.00, zapraszam

niedziela, 28 listopada 2021r.
niedziela, 21 listopada 2021r.
niedziela, 14 listopada 2021r.
niedziela, 07 listopada 2021r.