środa, 01 czerwca 2022r.

Jeszcze w tym miesiącu na jednym z posiedzeń Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie projektu:

"Legalna aborcja bez kompromisów".

Już dziś podpisz petycję: - Posłowie, Legalna Aborcja do kosza!

Proszę wyobrazić sobie maleńkie dziecko, które pływa w wodach płodowych, jest mu ciepło i dobrze, nie wie nic o grożącym mu niebezpieczeństwie... Pewnego dnia bezduszny aborter w najbardziej brutalny sposób przerywa jego życie, a małe ciałko wyrzuca do kosza na odpadki medyczne. Czy w tej sytuacji możemy sobie pozwolić na milczenie...?
Dziś Dzień Dziecka. Niech podpis pod petycją będzie naszym prezentem dla najmłodszych i najbardziej bezbronnych dzieci...

Nie zapominaj o modlitwie za posłów!
sobota, 28 maja 2022r.

Wójt Gminy Sadlinki przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków do końca czerwca br.

Zgodnie z ustawą z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków, każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) w terminie do 30 czerwca 2022 roku.

Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trafią wszystkie źródła ogrzewania o mocy poniżej 1MW. Ewidencją zostaną objęte wszystkie domy jednorodzinne i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, lokale usługowe, budynki i lokale niemieszkalne, budynki gospodarstw rolnych itd.

Złożenie deklaracji jest obowiazkowe!

Niezłożenie deklaracji lub złożenie jej po wyznaczonym terminie przez właściciela budynku lub zarządcę nieruchomości skutkować będzie karą grzywny.

Deklarację można złożyć:

• w formie elektronicznej – przez internet, https://zone.gunb.gov.pl/
  • w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy (zgodnie z lokalizacją budynku).

Na stronie gminy Sadlinki do pobrania formularze deklaracji.