Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na niedzielę Chrztu Pańskiego, rok C                     9.01.2022

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świece, w tym tygodniu zapraszam p. Iwonę Treder, Jolantę Ketz, Monikę Grzywacz, Renatę Gutmańską.

2. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

3. Dziękuje serdecznie za pomoc w odśnieżaniu terenu przed kościołem i na parkingach, serdeczne Bóg zapłać.

4. Dziękuje za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na prace inwestycyjno – budowlane. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii, a kolędy możemy śpiewać do 2 lutego. Okres zwykły potrwa do Środy Popielcowej, która przypada w tym roku 2 marca.

6. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.

7. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. o godz. 17.00.

8. A za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas pierwszych szkół średnich i starszych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

9. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.

Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.

Dlatego proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia kolędy wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów w zakrystii lub dzwoniąc na podany nr telefonu.

Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.

Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.

Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.

Terminy składania wizyt będą ustalane w zależności od ilości zgłoszeń i podawane w ogłoszeniach parafialnych w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

10. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2022r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.11. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

12. Program wizyty duszpasterskiej:

Wtorek – 11.01.2022 – 9.00 – Olszanica do Bronisławowa – Daniela Demkiewicz – Krzysztof Lewandowski; Olszanica od Bronisławowa – Elżbieta Głodowicz – Dariusz Karaś

Środa – 12.01.2022 – 9.00 – Olszanica od Grabowa – Dorota Drelich – Andrzej Kożyczkowski; Zygmunt Romanowski – Maria Durmaj

Piątek – 14.01.2022 – 9.00 – Olszanica – piaski – Lech Hołda – Zuzanna Lubecka

Sobota, 15.01.2022 – godz. 9.00, Sadlinki, ul. Spółdzielcza od składu węgla i ul. Nowa – Zofia Mazur – Jerzy Miśkiewicz

13. Proszę na poszczególne dni w Olszanicy o zapewnienie samochodu na dojazd z kolędą.

14. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

15. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna na kolędzie, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę o indywidualne umawianie się w zakrystii.

16. Kolejność planowanej wizyty duszpasterskiej od 17 stycznia 2022r.:

Sadlinki: ul. Brzozowa, Jaśminowa, Akacjowa, Lipowa, Cisowa, Grudziądzka, Kasztanowa, Jesionowa, Kalinowa, Jaworowa, Świerkowa, Modrzewiowa, Dębowa, Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa, Malinowa, Poziomkowa, Zdrojowa, Leśna, Tartaczna, Polna, Cicha, Robotnicza, Piaski, Szkolna, Rzemieślnicza i Kwidzyńska.

17. Ale niezależnie od możliwości przyjęcia kolędy proszę jak co roku podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy:

C†M†B – symbol wypisywany z okazji uroczystości święta Trzech Króli, który pojawia się na drzwiach mieszkań. Oznacza błogosławieństwo dla domu i jego ochronę przed złem.

Powstanie napisu jest nawiązaniem do pierwszych liter łacińskiego zdania Christus mansionem benedicat (Niech Chrystus błogosławi temu domowi)

18. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o książce ojca profesora Kijasa prezentującej bł. ks. Jana Machę, męczennika za Śląska, o uzdrawiającej sile łez i płaczu, a także o tym jak złagodzić dolegliwości żołądkowe. Zachęcamy do lektury!

20. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

21. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.