Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 3 niedzielę okresu zwykłego, rok C                  23.01.2022r

 

1. Ojciec Święty Franciszek ustanowił dzisiejszą niedzielę Niedzielą Słowa Bożego. W odpowiedzi na tę inicjatywę: spróbujmy dziś w naszych domach i rodzinach przeczytać wybrany krótki fragment Ewangelii, a potem na znak szacunku i czci ucałować księgę Pisma Świętego.

2. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu zapraszam p. Joannę Horzempa, Ewę Wiercińską, Bożenę Pietrzak.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii pomimo że nie uczestniczyły fizycznie we Mszy św. w minione niedzielę, złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Msze św. o godz. 8.00, w  sobotę Msza św. o godz. 17.00.

6. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

7. Trwa wizyta duszpasterska w naszych domach, dziękuję za podejmowanie mnie po kolędzie, dziękuję za podwożenie mnie do poszczególnych domów.

Istniejące ograniczenia sanitarne związane z kolejną falą epidemii, wymuszają zmianę sposobu odbywania spotkań duszpasterskich z rodzinami, w miejscu ich zamieszkania.

Dlatego w tym roku zgodnie z sugestią Biskupa Elbląskiego wizytę duszpasterską składać będę tylko w rodzinach, od których otrzymam wyraźne zaproszenie.

Dlatego proszę o potwierdzenie chęci przyjęcia kolędy wysyłając wiadomość tekstową na nr tel. 604 – 754 – 676, wpisując nazwisko i adres lub osobiście w swoim imieniu lub grupy sąsiadów w zakrystii lub dzwoniąc na podany nr telefonu.

Wizytę duszpasterską składać będę osobiście, będąc już dwa razy zaszczepiony.

Kapłan podczas pobytu w rodzinie będzie zachowywał przepisy sanitarne: dystans, maseczka, dezynfekcja, bez podawania ręki.

Nie będę składać wizyt rodzinom, z którymi kontakt stwarza ryzyko zarażenia.

Terminy składania wizyt będą ustalane w zależności od ilości zgłoszeń i podawane w ogłoszeniach parafialnych w kościele, na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

8. Podczas kolędy proszę o opinię na temat funkcjonowania parafii i propozycji inwestycji w 2022r. Wszelkie ofiary składane z racji kolędy przeznaczone będą na dalsze pracę inwestycyjne i remontowe w naszej parafii. W pierwszej kolejności dokończenie balustrady na chórze i nowe ławki, a następnie skończenie prospektu organowego.9. Bardzo proszę aby na kolędę przygotować krzyżyk, świeczki, wodę święconą.

10. Program wizyty duszpasterskiej:

Poniedziałek, 24.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Tartaczna

Wtorek, 25.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Polna, Cicha

Środa, 26.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Piaski

Czwartek, 27.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Robotnicza

Piątek, 28.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Kwidzyńska, od Urzędu gminy w stronę kościoła

Sobota, 29.01.2022 – godz. 9.00 – ul. Kwidzyńska, za przejazdem kolejowym w stronę Białek, ul. Zdrojowa, ul. Malinowa, ul. Poziomkowa, ul. Strumykowa, Wrzosowa, Grzybowa, Jagodowa, Konwaliowa

Poniedziałek,31.01.2022 – godz. 15.30 – ul. Szkolna

Wtorek, 1.02.2022 – godz. 15.30 – ul. Kwidzyńska, od strony Bronisławowa w stronę kościoła

11. Podczas kolędy noszę przy sobie zeszyt do zapisywania intencji mszalnych.

12. Jeżeli z różnych powodów rodzina jest nieobecna lub jest na kwarantannie w proponowanym terminie wizyty duszpasterskiej, a chciałaby abym pobłogosławił mieszkanie proszę również o indywidualne umawianie się telefonicznie lub w zakrystii.

13. Ale niezależnie od możliwości przyjęcia kolędy proszę jak co roku podpisać drzwi swoich domów, jak to czyniliśmy co roku z racji kolędy.

14. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu zaprasza młodzież męską szkół średnich i studentów na rekolekcje powołaniowe. Odbędą się one w dniach 5-9 lutego br. Towarzyszy im hasło: Nie lękajcie się! Rekolekcje poprowadzi ks. Karol Waga, prefekt seminarium. Więcej informacji na stronie internetowej uczelni oraz diecezji. Zachęcam do udziału!

15. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8zł. Dziś w Gościu ciekawe artykuły: o modlitwie słowami psalmów i o samych psalmach, o potrzebie odnowy duszpasterstwa młodzieży w Kościele w Polsce, o amerykańskiej perspektywie rozmów Rosji z USA i NATO, a także o leczniczych właściwościach propolisu czyli kitu pszczelego. Zachęcamy do lektury!

17. Kościół w okresie zimowym jest ogrzewamy, proszę o zamykanie drzwi w czasie nabożeństw.

18. Przypominamy o konieczności zachowywania przepisów sanitarnych w kościele: dezynfekcji rąk oraz używania maseczek.

19. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

20. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Genowefę Ostrowską z Karpin, l. 75, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…