Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 4 niedzielę Wielkiego Postu, rok C                   27.03.2022r

 

1. Dziękuje serdecznie za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego, w tym tygodniu zapraszam p. Weronikę Kwaśnicką, Irenę Wesołowską, Dorotę Kłos, Justynę Gburczyk. Proszę aby w okresie Wielkiego Postu nie stawiać kwiatów przy ołtarzu.

2. W dniu wczorajszym zakończyliśmy rekolekcję Wielkopostne w naszej parafii. Moje serdeczne podziękowanie wam wszystkim za udział, za korzystanie z sakramentów św. Dziękuje za pomoc, i tę w kuchni, i w kościele, dziękuje za ciasto. Dziękuje za ofiary pieniężne. Wszystkim za wszystko składam serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuję serdecznie za ofiary do skrzyneczki z przeznaczeniem na  pomoc materialną dla mieszkańców Ukrainy. Bóg zapłać za okazaną dobroć i wsparcie naszych Sióstr i Braci z Ukrainy.

4. Zachęcam i zapraszam do śpiewania w niedzielę Gorzkich Żali, w naszej parafii dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, a za tydzień wyjątkowo o godz. 16.45.

5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam uczniów klas ósmych szkół podstawowych na kolejne spotkanie przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, zapraszam.

6. Trwa Kurs Przedmałżeński w naszej parafii, zapraszam narzeczonych na cotygodniowe spotkania w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, zapraszam.

7. W tym tygodniu spowiadam w dekanacie, dlatego Msze św. w poniedziałek, we wtorek, w środę, w czwartek i w sobotę o godz. 8.00.

8. Odpowiadając na apel papieża Franciszka i naszych biskupów trwamy na modlitwie za Ukrainę, dlatego zapraszam również w tym tygodniu na wspólny różaniec codziennie, w niedzielę o godz. 9.00, w poniedziałek, wtorek, w środę i w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00, w piątek o godz. 16.00 i w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.

9. We wtorek kancelaria nie będzie czynna.

10. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. W godz. rannych będę odwiedzał chorych, okazja do spowiedzi od godz. 16.00.

11. W piątek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a następnie Msza św. o godz. 17.00.

Ofiary zbierane na tacę w piątki Wielkiego Postu są przeznaczone na kwiaty do grobu pańskiego, za ofiary serdeczne Bóg zapłać.

12. W I sobotę miesiąca, oddając cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Msza św. o godz. 8.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec. Po Mszy św. wyjątkowo zmiana tajemnic Żywego Różańca.

13. Za tydzień I niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego sakramentu po Mszy św. o godz. 7.30 i 11.30.

14. Za tydzień w niedziele, 3 kwietnia 2022r. po Mszy św. o godz. 9.30 wraz z p. Wójt Gminy Sadlinki Elżbietą Krajewską zapraszamy wszystkich mieszkańców na koncert muzyki pasyjnej. Podczas koncertu wystąpi Chór kameralny Cracow Singers. Ten kwartet wokalny wykonuje zróżnicowany gatunkowo i stylistycznie repertuar – od czasów Średniowiecza i Renesansu, po utwory współczesnych twórców, włączając prawykonania nowych dzieł kompozytorów polskich i zagranicznych, zapraszamy.

15. Zachęcam do podjęcia tematu przejścia Drogą krzyżową ulicami Sadlinek, w Wielką Środę, 13 kwietnia, o godz. 18.00, ale również jeśli będzie pozytywny odzew 8 kwietnia po Mszy św. o godz. 20.30 ekstremalną Drogą Krzyżową, lasami Sadlinek.

16. W sobotę, 9 kwietnia 2022r. o godz. 11.00 odbędą się darmowe warsztaty dla dzieci powyżej 6 – go roku życia, podczas których dzieci będą mogły dowiedzieć się o zwyczajach i tradycjach związanych z Niedzielą Palmową. Poprowadzi je gość specjalny. Dzieci wykonując palmy, wszystkie elementy wykonają samodzielnie. Warsztaty są darmowe, ponieważ pragniemy promować działalność Leśnej Szkoły. Na te i inne warsztaty obowiązują zapisy poprzez Facebook – facebook.com/lesnaszkolasadlinki lub poprzez sms na nr telefonu: 508 060 185. Adres Szkoły to Sadlinki, ul. Piaski 4J. Zapraszamy!

17. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

18. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby:

Zapowiedź I:

Piotr Młotkowski, kawaler, zam. Kwidzyn, św. Alberta
Oliwia Grzejdziak, panna, zam. Sadlinki, loco

Ireneusz Ogiński, kawaler, zam. Olszanica, loco
Paulina Mierzwicka, panna, zam. Jaromierz, Trójcy Przenajświętszej, Trumiejki

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem proboszczem.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym polecam szczególnie o znaczeniu zawierzenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, o braterstwie i pojednaniu polsko – ukraińskim, a także o tym jak zrobić syrniki, czyli przepis na ukraińskie serowe placki. Zachęcamy do lektury!

20. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.