Parafia sadlinki

Parafia rzymskokatolicka p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego
w Sadlinkach

Ogłoszenia parafialne na 12 niedzielę zwykłą, rok C                                           19.06.2022

 

1. Dziękuje za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, dziękuję za ofiarę na świecę, w tym tygodniu zapraszam p. Danutę Konecką, Bożenę Frost, Małgorzatę Walicką, Wiktorię Kaszecką.

2. Dziękuje serdecznie za ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę. Za wszelką życzliwość i zrozumienie serdeczne Bóg zapłać.

3. Dziękuje tym wszystkim osobom, które rozumiejąc potrzebę utrzymania parafii złożyły ofiarę na utrzymanie parafii wpłacając na konto parafialne lub przynosząc na plebanię, za ofiary Bóg zapłać.

4. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała, wszystkim osobom, które przygotowały poszczególne ołtarze z poszczególnych miejscowości, dziękuje za ufundowanie kwiatów przy ołtarzach, rodzinom za użyczenie prądu do nagłośnienia, dziewczynką sypiącym kwiaty, rodzicom i starszym dziewczętom, za pomoc przy procesji, służbie liturgicznej, policji i strażakom za zabezpieczenie trasy przejścia procesji, za pomoc w niesienie baldachimu, chorągwi, krzyża, dziękuje za sprawne uruchamianie nagłośnienia przy poszczególnych ołtarzach. Dziękuje za prowadzenie śpiewu, Dziękuję za udekorowanie trasy procesji emblematami eucharystycznymi i obrazami religijnymi. Wszystkim serdecznie dziękuję.

5. Dziękuje serdecznie dla p. Aliny Piskor i Bożeny Radzik za pomoc w dbałości o kwiaty w świątyni. Bóg zapłać.

6. Dziękuję serdecznie dla p. Stanisławy Gąsior i Barbary Talarczyk za pomoc w generalnym sprzątaniu plebanii, Bóg zapłać.

7. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do wspólnego śpiewania Litanii do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

8. Od poniedziałku do czwartku procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszy św. o godz. 17.00, zapraszam.

9. We wtorek, 21 czerwca, po przerwie ze względu na czas epidemii odbędzie się pielgrzymka piesza do kaplicy bł. Doroty w konkatedrze w Kwidzynie. Zbiórka pielgrzymów na boisku asfaltowym przy szkole podstawowej w Sadlinkach o godz. 8.15.

10. W czwartek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny a także o światłość Bożą dla tych, którzy odeszli do wieczności.

11. Liturgiczna uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na dzień 23 czerwca, a więc świętujemy ją w najbliższy czwartek. Jest to jednocześnie dzień imienin ks. bp Jana Styrny. Dostojnemu Solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, p. Janowi Piskor, składam serdeczne życzenia. Niech Bóg błogosławi!

12. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, błogosławieństwo małych dzieci i niemowląt oraz poświęcenie wianków i ziół, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła, Serdecznie zapraszam.

13. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o godz. 17.00, następnie nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych.14. W sobotę 25 czerwca wspominamy w liturgii bł. Dorotę z Mątów – patronkę diecezji elbląskiej, średniowieczną mistyczkę, która wybrała życie pustelnicze w celi przy katedrze w Kwidzynie. W wyniku trwających w jej czasach epidemii Dorota utraciła aż ośmioro swoich dzieci. Przyzywajmy jej wstawiennictwa.

15. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza św. o godz. 17.00

16. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego w piątek, 24 czerwca o godz. 8.00.

17. Okazja do spowiedzi z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego codziennie o godz. 16.30, zapraszam.

18. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych.

19. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego” w cenie 8.00zł, w którym ciekawe artykuły: o dziejach i praktyce adoracji Najświętszego Sakramentu, o klasztorze ojców paulinów na Skałce w Krakowie (są tam już od 550 lat), a także przepis na sałatkę z pieczonych buraków! Zachęcam do lektury!

20. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Rowerowej Pielgrzymce z Elbląga na Jasną Górę, pod hasłem: „Ja jestem chlebem żywym”, w terminie 5 – 11.08.2022. Szczegóły kontaktowe umieszczono na plakacie w kruchcie kościoła i w internecie.

21. Przypominamy, że Wydział Teologii UWM w Olsztynie, w tym także nasze elbląskie seminarium duchowne, prowadzą rekrutację kandydatów na studia. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do podjęcia studiów teologicznych, zwłaszcza drogi przygotowania do kapłaństwa. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

22. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia.

23. Ogłoszenie – Wójt Gminy Sadlinki przypomina o obowiązku złożenia deklaracji o źródłach ogrzewania budynków do końca czerwca br.
Zgodnie z ustawą z 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz centralnej ewidencji emisyjności budynków, każdy właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek złożyć deklarację o posiadanym źródle ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) w terminie do 30 czerwca 2022 roku.
Do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków trafią wszystkie źródła ogrzewania o mocy poniżej 1MW. Ewidencją zostaną objęte wszystkie domy jednorodzinne i wielorodzinne, budynki użyteczności publicznej, lokale usługowe, budynki i lokale niemieszkalne, budynki gospodarstw rolnych itd.
Deklarację można złożyć:
w formie elektronicznej – przez internet, https://zone.gunb.gov.pl/
w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy (zgodnie z lokalizacją budynku).

24. W ostatnim okresie Pan Bóg powołał do siebie śp. Katarzynę Zieleniewską z Sadlinek, l. 56, w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie…