sobota, 31 grudnia 2022r.

Benedykt XVI nie żyje. Papież senior miał 95 lat

W sobotę 31 grudnia br.  o godz. 9.34 zmarł Joseph Ratzinger, papież senior Benedykt XVI. Był 265 Następcą Świętego Piotra
i zasiadał na Stolicy Apostolskiej od 19 kwietnia 2005 do 28 lutego 2013 roku. Po ustąpieniu z urzędu ostatnie lata spędził w klasztorze Mater Ecclesiae na terenie Watykanu.

Pogrzeb papieża emeryta Benedykta XVI odbędzie się 5 stycznia 2023 roku o godzinie 9.30 na Placu Świętego Piotra. Pogrzebowi przewodniczył będzie papież Franciszek.

Życiorys Josepha Ratzingera >>

sobota, 24 grudnia 2022r.

Jasełka w wykonaniu uczestników Klubu Seniora

piątek, 23 grudnia 2022r.

Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w rodzinie

Boże Narodzenie to obok Wielkanocy najbardziej uroczyste święta w polskiej tradycji. Już poprzedzający je wieczór wigilijny jest dla nas, Polaków, najpiękniejszym, najbardziej rodzinnym i wzruszającym wieczorem roku. Pamiętajmy jednak, że wieczerza wigilijna przeżywana w rodzinnym gronie powinna mieć charakter religijny.

Czytaj dalej o obrzędzie >>

niedziela, 27 listopada 2022r.