poniedziałek, 03 października 2022r.
czwartek, 29 września 2022r.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. bp. dr. Jana Styrny, drugiego pasterza Diecezji Elbląskiej

fot. M. Jaworski – Krypta Biskupów Elbląskich

Kościół katedralny pw. św. Mikołaja w Elblągu

Niedziela 2. października

15:30 wprowadzenie trumny z ciałem Księdza Biskupa do kościoła katedralnego i uroczyste nieszpory żałobne;

16:00 Msza św. żałobna; po Eucharystii czuwanie modlitewne;

17:30 wyprowadzenie trumny z ciałem z katedry;

Poniedziałek 3. października

11:00 wprowadzenie trumny z ciałem Księdza Biskupa do kościoła katedralnego; uroczysta jutrznia żałobna oraz różaniec święty za Zmarłego;

12:00 Msza św. żałobna i złożenie ciała Księdza Biskupa w Krypcie Biskupów Elbląskich;

+ + +

Wszechmogący Boże, spraw, aby Twój sługa nasz biskup Jan, któremu powierzyłeś troskę o Kościół Elbląski, wszedł do radości swojego mistrza i otrzymał nagrodę za apostolskie trudy. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, który z tobą żyje i króluje w jedności Ducha świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.

źródło: katedra.elblag.pl

środa, 28 września 2022r.
W poczuciu głębokiego bólu oraz chrześcijańskiej nadziei na zmartwychwstanie w Chrystusie informujemy, że 28.09.2022 w godzinach popołudniowych ks. bp dr Jan Styrna odszedł do Domu Ojca.

+ + +

Informacje dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie.

źródło: katedra.elblag.pl

fot. J. Kruk

poniedziałek, 26 września 2022r.

Wielokrotnie w naszej parafii zbieraliśmy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym roku również pragniemy włączyć się w akcję „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy”. Zużyty sprzęt proszę przywozić na parking przed kościołem w środę i w czwartek, 28 i 29 września, odbiór przez współpracującą firmę odbędzie się 30 września do godz. 14.00. Dochód przeznaczony jest na misje.

niedziela, 25 września 2022r.
niedziela, 18 września 2022r.
piątek, 16 września 2022r.

Oficjalne podziękowanie od franciszkanów z Gdyni

wersja PDF >>

środa, 14 września 2022r.

Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego.

Odpust w naszej parafii i dożynki parafialne.

Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

10.00 Msza święta
17.15 Drogą krzyżową aleją brzóz
18.00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem O. Grzegorza Kordek z Kwidzyna, zakończona procesją eucharystyczną

niedziela, 11 września 2022r.